گوشه گیری ، کمرویی و انزواطلبی

مطالب دیگر:
📗دانلود پاورپوینت انواع درز انبساط و جزئیات شكاف در دیوار ، كف ، و...📗دانلود پاورپوینت معماری نوین با کامپوزیت های پلیمری ETFE📗دانلود پاورپوینت نازک كاری با مصالح مدرن📗دانلود پاورپوینت تخته های سیمانی با روکش های چوبی📗دانلود پاورپوینت سقف و دیوار پیش ساخته گچی کناف📗دانلود پاورپوینت انواع اسكلت و نحوه اجرای آن📗دانلود پاورپوینت شیوه معماری خراسانی📗دانلود پاورپوینت معماری ارگانیک و تحلیل گرافیکی خانه آبشار📗دانلود پاورپوینت اندازه و استانداردها در طراحی پایانه اتوبوسرانی📗سبک و شیوه‌های فرزندپروری در کودکان معلول و ارتباط آن با پیشرفت تحصیلی و مشکلات رفتاری📗دانلود پاورپوینت برج خیارشور اثر نورمن فاستر📗دانلود پاورپوینت دودكش و انواع آن📗دانلود پاورپوینت نماهای آلومینیوم كامپوزیت پانل📗دانلود پاورپوینت هوشمند سازی ساختمان ها📗دانلود پاورپوینت امکان سنجی رفع موانع های زیبایی شناسی ناشی از صنعتی سازی📗دانلود پاورپوینت زندگی نامه و آثار معروف لوکوربوزیه📗دانلود پاورپوینت نخل دوبی📗سوالات ارشد مدیریت📗مهندسی معکوس📗ترجمه مقاله شبیه¬سازی مبدل افزاینده DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLAB/Simulink MATLAB/Simulink📗دانلود پاورپوینت باغ های ژاپنی📗پاورپوینت نقش سرمایه انسانی در بهره وری سازمانی📗دانلود پاورپوینت درآمدی بر شهرشناسی بررسی ویژگی های تمدن روم📗دانلود پاورپوینت چگونگی ایجاد خلاقیت در مدیریت بازاریابی📗دانلود پاورپوینت سیستم بازاریابی و انواع مدلهای بازاریابی
گوشه گیری ، کمرویی و انزواطلبی|31017227|voj
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : گوشه گیری ، کمرویی و انزواطلبی

تحقيق
متشکل از 16 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
تحقيق فحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت مي باشد :
نوجوانی دوره ای است که در آن دانش آموز بیش از هر زمان دیگر نیاز به راهنمایی و مشاوره دارد . نوجوان ضمن مشورت با اولیا و مربیان ، دست کم باید بداند که چگونه خود را بهتر بشناسد و از برخوردهای زیان بخش در محیط خانه و مدرسه پرهیز کند .
« چهار راه نوجوانی » روایتگر تجربه های اولیا و مربیانی است که به ندرت فرصت می یابند فنونی را که طی سال ها در خویش درونی ساخته اند ، بررسی کرده ، به روشنی دربارة آن سخن بگویند .
« چهار راه نوجوانی » باتوجه به تجربیات معلمان و مشکلاتی که اولیا با آن مواجه بوده اند ، نوشته شده است .
بدیهی است که خلاقیت و ابتکار فردی معلمان و اولیای خانه ، با توجه به تفاوت های فردی کودکان و نوجوانان ، نقش سازنده ای در امر مشاوره خواهد داشت .
گوشه گیری ، کم رویی و انزواطلبی چیست ؟
گوشه گیری ، کم رویی و انزوا طلبی عارضه ای است که باعث می شود کودک و نوجوان از برقرار کردن ارتباط با افراد و محیط خارج دوری کنند و این کودکان و نوجوانان نوعاً با تقلیل یافتن علایق ذهنی و عاطفی نسبت به اطرافیان خود از داشتن دوستان نزدیک و صمیمی محروم اند . نوجوانی که کم رو و گوشه گیر است ، معمولاً از حضور در فعالیت های جمعی سرباز می زند و فقط با تک دوست خود که نوعاً به او بسیار وابسته می شود اوقات خود را سپری می کند .
رفتار کم رویی و انزوا طلبی یکی از رفتار های نسبتاً شایع است که فرد را به شدت آزار می دهد و اگر درمان نشود نوجوان را به سمت و سوی مشکلات دیگری مثل عدم اعتماد به نفس ، افسردگی ، اضطراب و زودرنجی سوق خواهد داد . عدم احساس توانمندی و کمی عزت نفس و نیز ناتوانی در بروز احساسات ، بیان افکار و نظریات ، خود باعث جدایی فرد از فعالیت گروهی است .
علل :
علل گوشه گیری و کم رویی عبارت اند از :
1- محرومیت از محبت خانواده
2- نقص عضو یا بیماری های جسمی و فیزیولوژیک
3- اختلال در گویش و تکلم
4- شکست های متعدد و تحقیر شدن کودک در برابر جمع
5- عدم امنیت روانی در محیط خانه و مدرسه و فشارهای روانی مستمر
6- تنبیه ، توبیخ و سرزنش کودک و نوجوان توسط والدین و به ویژه از عواطف مادر
7- کنترل شدید تربیتی و سخت گیری های وسواس گونه و غیر منطقی
پیش گیری و درمان :
برای پیش گیری و درمان گوشه گیری و کم رویی می توان شیوه های زیر را به کار بست :
1- حمایت های عاطفی در جهت تقویت اعتماد به نفس در نوجوان .
2- واگذاری مسئولیت های مناسب با توجه به میزان